4308R-102-390LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4308R-102-390LF
Bourns
Res Thick Film NET 39 Ohm 1 Ohm 1W ±250ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4308R102390LF
Part No:
4308R-102-390LF
COO:
CR
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
4
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
39 Ohm
Tolerance:
1 Ohm
Temperature Coefficient:
±250 ppm/°C