4308R-104-181/241L by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4308R-104-181/241L
Bourns
Res Thick Film NET 180 Ohm/240 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C TERM Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4308R104181241L
Part No:
4308R-104-181/241L
COO:
CR
Circuit Designator:
TERM
Number of Resistors:
12
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
180/240 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C