4309R-101-272LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4309R-101-272LF
Bourns
Res Thick Film NET 2.7K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Molded 9-Pin SIP Pin Thru-Hole
DESCRIPTION
Search Keywords: 4309R101272LF
Part No:
4309R-101-272LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
22
Circuit Designator:
BUS
Number of Terminals:
9
Power Rating:
1.13 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
2.7 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C