4420P-2-271LF
BournsRes Thick Film NET 270 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Molded 20-Pin SOL Gull Wing SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Res Thick Film NET 270 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Molded 20-Pin SOL Gull Wing SMD T/R
Search Keywords: 4420P2271LF
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Bourns
Part No:
4420P-2-271LF
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CR
ECCN:
EAR99
Reel Pack:
1500
Package Type:
REEL
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
19
Number of Terminals:
20
Power Rating:
2 W
Power Rating per Resistor:
0.16 W
Resistance Value:
270 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C