4606H-101-331LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4606H-101-331LF
DESCRIPTION
Search Keywords: 4606H101331LF
Part No:
4606H-101-331LF
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
5
Number of Terminals:
6
Power Rating:
1.2 W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
330 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C