4606X-101-562LF
4606X-101-562LF
In Stock: 1,129
Minimum Order: 2,084
VIEW PRODUCT
4606X-101-562 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4606X-101-562
Bourns
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C BUS Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: 4606X101562
Part No:
4606X-101-562
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
EAR99
1
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
5
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
5.6 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C