4606X-102-154LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4606X-102-154LF
Bourns
Thick Film Conformal Coated Network Resistors
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4606X102154LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4606X-102-154LF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
BULK
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
3
Number of Terminals:
6
Power Rating:
0.75 (3/4) W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
150 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Termination Style:
Pin
IN STOCK: 350
Can Ship immediately
Buy all 350 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000