4606X-102-560LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4606X-102-560LF
Bourns
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 0.75W(3/4W) A±100ppm/A°C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4606X102560LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4606X-102-560LF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
BULK
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
3
Number of Terminals:
6
Power Rating:
0.75 (3/4) W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
56 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C