4608X-101-224LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4608X-101-224LF
Bourns
Res Thick Film NET 220K Ohm 2% 1W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: 4608X101224LF
Part No:
4608X-101-224LF
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
7
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
220 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C