4608X-102-221LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4608X-102-221LF
Bourns
Res Thick Film NET 220 Ohm 2% 1W A±100ppm/A°C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: 4608X102221LF
Part No:
4608X-102-221LF
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
4
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
220 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C