4608X-AP1-123
BournsRes Thick Film NET 12K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Res Thick Film NET 12K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Search Keywords: 4608XAP1123
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Bourns
Part No:
4608X-AP1-123
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
Supplier Standard Pack:
1
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
7
Number of Terminals:
8
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
12 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C