4609X-101-222LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4609X-101-222LF
Bourns
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 1.13W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: 4609X101222LF
Part No:
4609X-101-222LF
Power Rating:
1.13 W
Resistance Value:
2.2 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Termination Style:
Pin
IN STOCK: 619
Can Ship immediately
Buy all 619 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000