4610X-101-103LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4610X-101-103LF
Bourns
Resistor Networks - 10K Ohm - 1.25W - 25.35 x 2.49 x 5.08mm - Conformal Coated - 10-Pin - SIP package - Through Hole. ...
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4610X101103LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4610X-101-103LF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
BULK
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
9
Number of Terminals:
10
Power Rating:
1.25 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C