4610X-102-561LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4610X-102-561LF
Bourns
Thick Film Conformal Coated Network Resistors
DESCRIPTION
Search Keywords: 4610X102561LF
Part No:
4610X-102-561LF
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
5
Power Rating:
1.25 W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
560 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Termination Style:
Pin
IN STOCK: 700
Ships today, if you order in
Buy all 700 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000