4816P-T01-203LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4816P-T01-203LF
Bourns
Res Thick Film NET 20K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/°C ISOL 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4816PT01203LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4816P-T01-203LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
50
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
8
Number of Terminals:
16
Power Rating:
1.28 W
Power Rating per Resistor:
0.16 W
Resistance Value:
20 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C