4816P-T02-102LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4816P-T02-102LF
Bourns
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/°C BUS 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4816PT02102LF
Part No:
4816P-T02-102LF
EAR99
50
Package Type:
TUBE
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
15
Power Rating:
1.28 W
Power Rating per Resistor:
0.08 W
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C