CR0603-JW-122ELF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CR0603-JW-122ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/10 W - 1.2 Kohm ±5% - ±200ppm/°C - SMD 0603 - RoHS Compliant - Tape&Reel
DESCRIPTION
Search Keywords: CR0603JW122ELF
Part No:
CR0603-JW-122ELF
EAR99
5000
Resistance Value:
1.2 KOhm
Power Rating:
0.1 (1/10) W
Tolerance:
511364%
Case Size:
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C