CR0805-FX-22R0GLF
BournsThick Film Chip Resistor - 1/8 W - 22 ohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0805 - RoHS Compliant - Tape&Reel
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Thick Film Chip Resistor - 1/8 W - 22 ohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0805 - RoHS Compliant - Tape&Reel
Search Keywords: CR0805FX22R0GLF
Part No:
CR0805-FX-22R0GLF
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
Reel Pack:
10000
Resistance Value:
22 Ohm
Tolerance:
111364%
Case Size:
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C