CR0805-FX-4022ELF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CR0805-FX-4022ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/8 W - 40.2 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0805 - RoHS Compliant - Tape&Reel
DESCRIPTION
Search Keywords: CR0805FX4022ELF
Part No:
CR0805-FX-4022ELF
EAR99
5000
Resistance Value:
40.2 KOhm
Tolerance:
111364%
Case Size:
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C