CR0805-FX-8251E
BournsThick Film Chip Resistor - 1/8 W - 8.25 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0805 - Tape&Reel
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Thick Film Chip Resistor - 1/8 W - 8.25 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0805 - Tape&Reel
Search Keywords: CR0805FX8251E
Part No:
CR0805-FX-8251E
RoHS:
No
HTS:
Reel Pack:
1
Resistance Value:
8.25 KOhm
Tolerance:
1 %
Case Size:
0805
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C