PDB12-H4251-104BF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PDB12-H4251-104BF
Bourns
Res Carbon Film POT 100K Ohm 20% 0.08W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (12.4 X 29.6mm) Pin Bracket Mount/Through Hole
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: PDB12H4251104BF
Supplier:
Bourns
Part No:
PDB12-H4251-104BF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
BULK
Mounting:
Bracket Mount/Through Hole
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Tur ns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.08 W
Resistance Value:
100 KOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
N/A
Dimension:
12.4 x 29.6 mm
Operating Temperature:
-10 to 70 °C