PM124SH-100M-RC by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PM124SH-100M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 10uH 20% 100KHz 17Q-Factor Ferrite 4A 32mOhm DCR T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: PM124SH100MRC
Supplier:
Bourns
Part No:
PM124SH-100M-RC
COO:
CN
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
REEL
Inductance:
10 uH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Tolerance:
20 %
Technology:
Bobbin Core
Maximum DC Current:
4 A
Maximum DC Resistance:
32 mOhm
Operating Temperature:
-40 to 125 °C