PM125SH-331M-RC by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PM125SH-331M-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 330uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.15A 580mOhm DCR T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: PM125SH331MRC
Supplier:
Bourns
Part No:
PM125SH-331M-RC
COO:
CN
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
REEL
Inductance:
330 uH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Tolerance:
20 %
Technology:
Bobbin Core
Maximum DC Current:
1.15 A
Maximum DC Resistance:
580 mOhm
Operating Temperature:
-40 to 125 °C