PTB0144-2010BPA103 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PTB0144-2010BPA103
Bourns
Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) (128 X 16 X 18mm) Pin Thru-Hole
DESCRIPTION
Search Keywords: PTB01442010BPA103
Part No:
PTB0144-2010BPA103
Mounting:
Through Hole11434
Termination Style:
Pin11449
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
2011450%
Dimension:
128 x 16 x 1811440mm
Operating Temperature:
-10 to 60 °C