PTL45-15O0-104B1 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PTL45-15O0-104B1
Bourns
Res Carbon Film POT 100K Ohm 20% 0.125W(1/8W) (60 X 9 X 22mm) Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: PTL4515O0104B1
Part No:
PTL45-15O0-104B1
COO:
MX
Power Rating:
0.125 (1/8) W
Resistance Value:
100 KOhm
Tolerance:
20 %
Dimension:
60 x 9 x 22 mm
Operating Temperature:
-10 to 55 °C