PTL45-15O0-105A2 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PTL45-15O0-105A2
Bourns
Res Carbon Film POT 1M Ohm 20% 0.06W (60 X 9 X 22mm) Pin Thru-Hole
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: PTL4515O0105A2
Part No:
PTL45-15O0-105A2
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
TW
Power Rating:
0.06 W
Resistance Value:
1 MOhm
Tolerance:
20 %
Dimension:
60 x 9 x 22 mm
Operating Temperature:
-10 to 55 °C