PWR263S-20-10R0FE
BournsFixed Resistor - Metal Glaze/thick Film - 20W - 10ohm - 250V - 1% - 100ppm/°C - Surface Mount - 4140
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Fixed Resistor - Metal Glaze/thick Film - 20W - 10ohm - 250V - 1% - 100ppm/°C - Surface Mount - 4140