RLB0912-221KL by bourns
Image is representational - see mfr. specs
RLB0912-221KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 0.8A 0.72Ohm DCR RDL Bag
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RLB0912221KL
Supplier:
Bourns
Part No:
RLB0912-221KL
COO:
CN
ECCN:
EAR99
200
Package Type:
BULK
Inductance:
220 uH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Lead Pitch:
5 mm
Tolerance:
10 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Resistance:
720 mOhm
Maximum DC Current:
440 mA