SDR1307-102KL by bourns
Image is representational - see mfr. specs
SDR1307-102KL
Bourns
Inductor Power - Wirewound - 13 x 13 x 7mm - 1 mH - 100KHz - 650 mA - 1.6 Ohm. ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: SDR1307102KL
Supplier:
Bourns
Part No:
SDR1307-102KL
COO:
CN
ECCN:
EAR99
400
Package Type:
REEL
Inductance:
1 mH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Tolerance:
10 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Current:
650 mA
Maximum DC Resistance:
1.6 Ohm
Operating Temperature:
-40 to 125 °C