SMBJ30CA by bourns
Image is representational - see mfr. specs
SMBJ30CA
Bourns
ESD Suppressors / TVS Diodes - 30V - 600W - 2-Pin - DO-214AA - Surface Mount. ...
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: SMBJ30CA
Part No:
SMBJ30CA
Maximum Peak Pulse Current:
12.4 A
Maximum Clamping Voltage:
48.4 V