SMCJ70CA by bourns
Image is representational - see mfr. specs
SMCJ70CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 70V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
DESCRIPTION
Search Keywords: SMCJ70CA
Part No:
SMCJ70CA
Maximum Peak Pulse Current:
13.3 A
Family:
CD214C-T70CA
Direction Type:
Bi-Directional
Maximum Clamping Voltage:
113 V