SRR1208-680YL by bourns
Image is representational - see mfr. specs
SRR1208-680YL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 15% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.8A 135mOhm DCR T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: SRR1208680YL
Part No:
SRR1208-680YL
EAR99
400
Inductance:
68 uH
Tolerance:
15 %
Maximum DC Current:
1.8 A
Maximum DC Resistance:
0.135 Ohm
Operating Temperature:
-40 to 125 °C