SRR1806-150M by bourns
Image is representational - see mfr. specs
SRR1806-150M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 53Q-Factor Ferrite 3.6A 39mOhm DCR T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: SRR1806150M
Supplier:
Bourns
Part No:
SRR1806-150M
COO:
CN
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
REEL
Inductance:
15 uH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Tolerance:
20 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Current:
3.6 A
Maximum DC Resistance:
0.039(Typ) Ohm
Operating Temperature:
-40 to 125 °C