SRU1038-220Y by bourns
Image is representational - see mfr. specs
SRU1038-220Y
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 2.2A 55.8mOhm DCR T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: SRU1038220Y
Supplier:
Bourns
Part No:
SRU1038-220Y
COO:
CN
ECCN:
EAR99
800
Package Type:
REEL
Inductance:
22 uH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Tolerance:
30 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Current:
2.2 A
Maximum DC Resistance:
55.8 mOhm
Operating Temperature:
-40 to 125 °C