TC33X-2-303E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
TC33X-2-303E
Bourns
Res Trimmer 30K Ohm 25% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (3 X 3.8mm) Foot Print SMD T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: TC33X2303E
Part No:
TC33X-2-303E
Resistance Value:
30 KOhm
Tolerance:
25 %
Temperature Coefficient:
±250 ppm/°C
Dimension:
3 x 3.8 mm
Operating Temperature:
-40 to 100 °C