PA18CAD10PAM1SA by carlo gavazzi
Image is representational - see mfr. specs
PA18CAD10PAM1SA
Carlo Gavazzi
PHOTO AX DR PL M18 PNP NO+NC P
RoHS Compliant
EACH Packaging
Accessories
DESCRIPTION
PHOTO AX DR PL M18 PNP NO+NC P
Search Keywords: PA18CAD10PAM1SA
Supplier:
Carlo Gavazzi
Part No:
PA18CAD10PAM1SA
Alias/AKA:
PA18CAD10PAM1SA
COO:
LT
ECCN:
EAR99
5
Package Type:
EACH
Type:
Diffuse-Reflective
Maximum Sensing Distance:
1 m
Output Type:
PNP
Maximum Response time:
1 ms
Minimum Operating Supply Voltage:
10 VDC
Maximum Operating Supply Voltage:
30 VDC
Operating Temperature:
-25 to 60 °C
Terminal Type:
Plug
Dimension:
43.8 x 18 x 15 mm