RM1A23A50 by carlo gavazzi
Image is representational - see mfr. specs
RM1A23A50
Carlo Gavazzi
Solid State Relay - SPST - 50 A - 265 VAC - Panel - Screw - Zero Crossing ...
RoHS Compliant
EACH Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RM1A23A50
Supplier:
Carlo Gavazzi
Part No:
RM1A23A50
Alias/AKA:
RM1A23A50
COO:
MX
ECCN:
EAR99
20
Package Type:
EACH
Maximum Output Voltage:
265 V
Maximum Output Current:
50(RMS) A
Input Type:
AC,DC
Input Voltage:
280,48 V
Mounting:
Screw
Circuit Arrangement:
N/A
Dimension:
44.8 x 58.2 x 28.8 mm