RZ3A40D55 by carlo gavazzi
Image is representational - see mfr. specs
RZ3A40D55
Carlo Gavazzi
Solid State Relay - 3PST NO - 55 A - 440 VAC - Panel - Screw - Zero Crossing ...
RoHS Compliant
EACH Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RZ3A40D55
Supplier:
Carlo Gavazzi
Part No:
RZ3A40D55
Alias/AKA:
RZ3A40D55
COO:
MT
ECCN:
EAR99
2
Package Type:
EACH
Output Type:
AC
Maximum Output Voltage:
440 V
Maximum Output Current:
55(RMS) A
Output Device:
N/A
Input Type:
DC
Input Voltage:
32 V
Mounting:
Screw
Circuit Arrangement:
N/A
Dimension:
103 x 73.5 x 41 mm