APS-100ELL471MJC5S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
APS-100ELL471MJC5S
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 470uF 10VDC 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.012 Ohm 5300mA 15000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: APS100ELL471MJC5S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
APS-100ELL471MJC5S
EAR99
500
Package Type:
Bulk
Lifetime:
15000 h
Construction:
Aluminum Cylindrical Can
Equivalent Series Resistance:
0.012 Ohm
Dimension:
N/A
Maximum Operating Temperature:
105 °C
Capacitance Value:
470 uF
Lead Pitch For Radial:
5 mm
Leakage Current:
940@2Min uA
Family:
PS
Lead Diameter:
0.6 mm