APS-160EC3181MHB5S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
APS-160EC3181MHB5S
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 180uF 16VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.016 Ohm 4360mA 15000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: APS160EC3181MHB5S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
APS-160EC3181MHB5S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Equivalent Series Resistance:
0.016 Ohm
Maximum Operating Temperature:
105 °C
Capacitance Value:
180 uF
Lead Diameter:
0.6 mm
Construction:
Aluminum Cylindrical Can
Leakage Current:
576@2Min uA
Lead Pitch For Radial:
3.5 mm