E36D451HPN332MDD0M
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Cap Aluminum Lytic 3300uF 450V 20% (63.5 X 130mm) Screw Terminal 0.0771 Ohm 9230mA 2000h 85ƒA€A°C
Search Keywords: E36D451HPN332MDD0M
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
E36D451HPN332MDD0M
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
COO:
US
Supplier Standard Pack:
20
Capacitance Value:
3300 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Mounting:
N/A
Size:
63.5 x 130 mm
Termination Style:
Screw Terminal2202
Voltage:
450 VDC