EKMG250ELL331MHB5D
Chemi-ConCap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 310mA 1000h 105A°C Bulk
DESCRIPTION
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 310mA 1000h 105A°C Bulk
Search Keywords: EKMG250ELL331MHB5D
Part No:
EKMG250ELL331MHB5D
Capacitance Value:
330 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
8 x 11.5 mm
Voltage:
25 VDC