EKMG500ELL471MJ20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMG500ELL471MJ20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 530mA 1000h 105A°C Bulk
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMG500ELL471MJ20S
Part No:
EKMG500ELL471MJ20S
COO:
CN
ECCN:
EAR99
2000
Capacitance Value:
470 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
10 x 20 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
50 VDC
Life Cycle:
Discontinued
  This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 3
Ships today, if you order in
Buy all 3 in-stock or the regular minimum order quantity of 100