EKXG251ELL151MM25S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKXG251ELL151MM25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 150uF 250V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 860mA 10000h 105A°C Bulk
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: EKXG251ELL151MM25S
Part No:
EKXG251ELL151MM25S
EAR99
500
Capacitance Value:
150 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
18 x 25 mm
Voltage:
250 VDC