EKXJ451ELL6R8MJ16S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKXJ451ELL6R8MJ16S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 6.8uF 450V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 105mA 10000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKXJ451ELL6R8MJ16S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKXJ451ELL6R8MJ16S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
6.8 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
10 x 16 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
450 VDC