EKY-350ELL122ML20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKY-350ELL122ML20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1200uF 35V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2530mA 10000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKY350ELL122ML20S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKY-350ELL122ML20S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
1200 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
16 x 20 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
35 VDC