EKYB101ELL102MM40S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKYB101ELL102MM40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 100V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 3510mA 10000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKYB101ELL102MM40S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKYB101ELL102MM40S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
1000 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
18 x 40 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
100 VDC