EKYB101ELL271ML20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKYB101ELL271ML20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 270uF 100V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1750mA 10000h 105A°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKYB101ELL271ML20S
Part No:
EKYB101ELL271ML20S
EAR99
500
Capacitance Value:
270 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
16 x 20 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
100 VDC