ELHS451VSN391MR40S
Chemi-ConAluminum Electrolytic Capacitor - Radial - 390µF - ±20% Tolerance - 450V - 5000 Hrs @ 105°C - Can - Snap-In - Through Hole.
DESCRIPTION
The ELHS451VSN391MR40S is aluminum electrolytic capacitor with dimensions: 1.181" Dia (30.00mm) x 1.673" (42.50mm).