ELXS201VSN681MQ30S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXS201VSN681MQ30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 680uF 200V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 1890mA 5000h 105A°C Automotive
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXS201VSN681MQ30S
Part No:
ELXS201VSN681MQ30S
COO:
MY
ECCN:
EAR99
200
Capacitance Value:
680 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Size:
25.4 x 30 mm
Termination Style:
Snap-In2202
Voltage:
200 VDC